Filtruj/Sortuj
Opcje przeglądania
Filtrowanie:
Cena
  • od
    do

MIESZADŁA DO GIPSU

Mieszadła do gipsu

 

Mieszadła do gipsu przydadzą Ci się podczas prac remontowych w domu lub mieszkaniu. Dzięki mieszalnikowi do gipsu szybko przygotujesz zaprawę. 

 

Mieszalnik do gipsu – do czego służy?

Głównym zadaniem mieszalnika do gipsu jest przygotowanie zapraw murarskich i tynkarskich do późniejszego nakładania na ściany. Aby można je było wygodnie nakładać i aby spełniały swoje funkcje, koniecznie muszą być dobrze rozmieszane. Źle rozmieszana zaprawa nie spełni swoich funkcji. 

Czym innym natomiast jest mieszadło (często mylone z całym urządzeniem). Ta nazwa dotyczy samej końcówki przeznaczonej do mieszania zapraw i tynków, którą można dołączyć nap. Do wiertarki i uzyskać taki sam efekt mieszający. To dobre rozwiązanie – sprawne, szybkie i oszczędne, bo nie musisz się wyposażać w całe urządzenie do mieszania. Pamiętaj, jednak, że nie zawsze takie wyjście będzie wystarczające. Jeśli musisz wymieszać bardzo dużą ilość zaprawy, zdecydowanie bardziej sprawdzi się mieszalnik, który jest w stanie prowadzić sobie z większymi wyzwaniami. 

 

Mieszadła do gipsu – rodzaje

Mieszadła do gipsu są dostępne w rożnych wersjach, dzięki czemu będziesz w stanie wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz (lub wyposażyć się w kilka różnych opcji). 

  1. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest mieszadło uniwersalne (nazywane także ślimakowym). W jej przypadku mieszanie odbywa się poprzez miarowe ruchy zaprawy od góry do dołu. Zostało tak zaprojektowane, że sprawdzi się do zapraw gęstszych i rzadszych (czyli zarówno do mas szpachlowych, jak i do farb). 
  2. Przy dużych projektach, obejmujących np. duży budynek lub wiele pomieszczeń, ważne, żeby praca szła sprawnie. Dlatego skonstruowano specjalne uniwersalne mieszadło podwójne, które jest w stanie poradzić sobie z większą ilością zaprawy jednocześnie. Dwie głowice umieszczone w jednej mieszarce kręcą się w odwrotnych kierunkach, dzięki czemu mieszanina powstaje dwa razy szybciej. 
  3. Do farb poleca się osobny rodzaj mieszadła – tzw. mieszadło spiralne. Różni się od innych, ponieważ zostało tak skonstruowano, aby dawać sobie radę z substancjami bardziej płynnymi (właśnie takimi jak farby, ale także lakiery). 
  4. Mieszadło kielichowe – miesza zaprawę w kierunku poziomym, a jednocześnie rozbija chudymi prętami suche grudki, jest przeznaczone bezpośrednio do gipsu na ostateczne wykończenie ścian. 

Mieszadło do gipsu to taki element wyposażenia domowego warsztatu, którego nie zamienisz z niczym innym. Mając wiedzę na temat odpowiednich rodzajów mieszadeł, łatwiej dobierzesz taki, który jest Ci potrzebny. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl